Silážování 2017

Formasil

V  letošním roce opět nabízíme osvědčenou řadu biologicko enzymatických inokulantů. Je postavena na kmenu bakterie Pediococcus pentosaceus, který v minulých letech "odpracoval" v silážích velmi dobré výsledky. Není konkurenční vůči bakteriím mléčného kvašení, naopak jim vytváří na počátku fermentace prostředí pro jejich rychlý rozvoj. Daří se mu v prostředí pH 4.5 - 8.0 ideálně při pH 5.0 - 6.5. Má velmi krátký generační interval, tedy se mnohem rychleji množí, oproti Lactobacillům .  Jakmile nízké pH nastolí, vyklidí prostor pro Lactobacillus plantarum, pro které je nižší pH ideální. Je tolerantnější k vysoké sušině, má širší rozpětí optimální teploty a pH pro růst, roste tedy dobře i v chladném období (jaro, podzim). Využívá především pěti uhlíkaté cukry, tvoří se tedy více kyseliny mléčné. V neposlední řadě má schopnost produkce bakteriocinů, které inhibují růst některých jiných bakterií a hubí listerie.

Konzervant Formasil®  je vhodný pro trávy a jetelotrávy, zatímco Formasil® Alfa  je vzhledem k použitým kmenům bakterií a dvěma enzymy o vysoké aktivitě vhodný pro vojtěšky a jetele. U kukuřic jsme vsadili na stabilitu siláže a proto je konzervační přípravek postaven kromě na již zmíněné bakterii též na speciálně vyšlechtěném unikátním kmeni Lactobacillus buchneri (viz. Formasil® Maize ). Jejím působením vznikají kromě kyseliny octové a 1,2 propandiol (monopropylen glykol), dále pak kyselina propionová a 1- propanol. Všechny tyto látky mají protiplísňový účinek. Výbornou volbu zvolených homo a heterofermentativní bakterií ve Formasil® Maize  potvrdily srovnávací pokusy Výzkumného ústavu živočišné výroby v Uhříněvsi viz. Vliv aditiv na kvalitu kukuřičných siláží .

Letošní novinkou je zařazení na český trh nového konzervantu Formasil® Cool . Mnoho chovatelů někdy sklízí trávy a další krmiva o vysoké sušině. Dochází tak k nekontrolovanému růstu nežádoucích plísní a kvasinek, k přehřívání hmoty. Proto jsme zařadili do letošní nabídky tento v Evropě a USA osvědčený konzervant opět s unikátním kmenem bakterie  Lactobacillus buchneri, úspěšnou bakterií Pediococcus pentosaceus a zmíněnými enzymy. 

Kromě těchto biologicko enzymatických konzervantů máme k dispozici též směs kyselin mravenční, propionové, octové a hlavně modifikované kyseliny lignosulfonové. Směs je vyráběna patentovanou technologií SOFTACID®,  tj. s nekorozivními účinky, je šetrná k manipulaci  a má vysokou účinnost.  pH hmoty je pod kontrolou!  Tuto směs lze také použít na horní vrstvu a riziková místa ve žlabu jako nájezdy a okolo stěn v kombinanci s Formasilem. 

Více k problematice jste se mohli dozvědět na našem každoročním semináři Siláže 2017. Záznamy přednášek jsou k dispozici u našich konzultantů

 Soňa Jelínková: : Siláže 2017, MTH 12/2017
 Lukáš Prýmas: Silážování pro vyšší výkonnost, Zemědělec 10/2017
 R. Loučka, et al. Téma: Výroba konzervovaných krmiv, Krmivářství 2/2017